Cviky na boky

Cviky na boky – boky sú problémovou partiou nielen mnohých žien, ale aj mužov. Túžite mať tiež krásne dokonalé krivky vašich bokov? Tak ste na správnom mieste, práve tu sa dozviete aké sú základné cviky na boky, ktoré by Vám na vyplnenie Vášho sna mali dopomôcť.

Cviky na boky – Pásová kontrola

Prvý z uvádzaných cvikov na boky.

Postup cviku pásová kontrola

Vo východiskovej polohe ležíme na pravom boku, s nohami v jednej priamke s telom a rukou opierajúcou sa o zem. Zdvihneme boky niekoľko centimetrov nad podložku. Zatneme brušné svaly a vysunieme panvu hore, ako najviac to ide. V tejto pozícii vydržte niekoľko sekúnd a potom sa pomaly a plynulo vraciame do východiskovej pozície. Po 15 – 20ti opakovaniach sa obrátime na druhý bok a tento cvik na boky opakujeme rovnakým spôsobom.

Bočné výpady

Postup cviku bočné výpady

Východisková poloha tohto cviku je v stoji, ruky zaprené o boky a nohy rozkročené viac ako na šírku ramien. Pri tomto cviku na boky postupujeme tak, že pomaly prenesieme váhu na pravú nohu, pričom pravú pätu tlačíme k zemi. Potom nohu pomaly narovnávame, až sa vrátime do pôvodnej pozície. To isté potom robíme smerom k druhej nohe.

Cviky na boky – Pružný podrep

Postup cviku pružný podrep

Postavíme sa. Nohy sú od seba vzdialené na šírku ramien. Do každej ruky uchopte trojkilovú ručnú činku. Kolená mierne pokrčte a chrbát držte rovný. Prejdite do drepu a zároveň zdvihnite ruky s činkami k hrudníku. Potom sa pomaly vracajte späť.

Tipy a triky pre pružný podrep

  • Zadok a stehná posilníte ešte viac, ak miesto polovičného drepu urobíte celý

Príčiny usádzania tuku v týchto oblastiach sú najfrekventovanejšie dve : nesprávne stravovanie a nedostatok pohybu. A vedeli ste, že správna strava tvorí viac ako 60 % úspechu? Ako funguje chudnutie so správnym jedálničkom pre Váše telo nájdete TU!

Speak Your Mind

*