Cviky na stehná

So vzhľadom alebo tvarom svojich stehien nie je spokojná každá druhá žena. Ak ste sa aj vy rozhodli niečo robiť pre svoje telo a hľadáte cviky na stehná, ste na správnom mieste. Stehenné partie bývajú často znehodnotené nadmerným ukladaním tuku a preto sú cviky na stehná dobré ako pre ich vysnívané tvarovanie, tak pre udržanie kondície. Tu uvádzame niekoľko základných cvikov na stehná, ktoré by vám mali pomôcť pri ich tvarovaní.

Drepy

Tento základný cvik na stehná pozná určite každý z vás. Drepy sú veľmi účinné a medzi cvikmi na stehná by nemali chýbať.

Postup cviku drepy

Zaujmeme mierne rozkročenú pozíciu. Ruky, v ktorých máme jednoručné činky natiahneme pred seba, pričom dlane smerujú k telu. S pevnými chrbtom sa ohýbame v kolenách pomaly spúšťame dole a naše boky sa pomaly presúvajú vzad. Potom nasleduje plynulý návrat do základného postoja.

Tipy a triky pre drepy

  • Pre spevňovanie svalstva zadočku môžeme použiť rovnaký cvik so širším postojom
  • Ak vytočíme špičky smerom von, dosiahneme zapojenie tých najhlbších svalov
  • Pre spestrenie tréningu môžeme cvičiť série s ľahkou veľkou činkou v extrémne širokej pozícii

Výpady

Výpad je ďalším cvikom na stehná, ktorý by v základnom zozname cvikov nemal chýbať.

Postup cviku výpady

Výpad robíme tak, že urobíme dlhý výkrok zo základného postoja tak, až sa kolenom nohy, ktorá zostáva na mieste, dotkneme zeme. Ak máme jednoručné činky, držíme ich pri tele s dlaňami smerujúcimi k bokom. V druhej časti tohto cviku na stehná sa vraciame späť do pôvodnej polohy. Následne vykonávame to isté druhou nohou.

[ad#Google Adsense]

Tipy a triky pre výpady

  • Po celú dobu cvičenia dbáme na vzpriamený trup
  • Výpady je možné cvičiť s veľkou činkou alebo ako u drepov s jednoručkami

Leg press

Zatiaľ posledný zo základných, nami uvádzaných cvikov na stehná je Leg press. Leg press nezaťažuje chrbticu a preto je skvelým cvikom ako pre pokročilých, tak aj pre začiatočníkov. Tento cvik pôsobí hlavne na kvadricepsov, ale výrazne zapája aj zadnú časť stehien a gluteal.

Postup cviku Leg press

Vo východiskovej polohe sedíme na stroji s opretým chrbtom, nohy sú natiahnuté. Rukami sa držíme stroja a postupne krčíme a naťahujeme nohy, čím sa kontrolovane spúšťa a vyťahujete záťaž.

Tipy a triky pre Leg press

  • Pri ohýbaní nôh je možné viesť kolena viac od seba mimo telo a posilňujeme viac svalstvo na vnútorných stranách

Príčiny usádzania tuku v týchto oblastiach sú najfrekventovanejšie dve : nesprávne stravovanie a nedostatok pohybu. A vedeli ste, že správna strava tvorí viac ako 60 % úspechu? Ako funguje chudnutie so správnym jedálničkom pre Váše telo nájdete TU!

Speak Your Mind

*