Cviky na zadok

Zadok je veľmi problematická časť tela. Väčšine žien sa prebytočné kilogramy ukladajú práve do stehien a zadku. Cvikmi na zadok nielen, že spevníte zadné partie, ale zredukuje aj celulitídu, posilníte stehná a navyše precvičovanie týchto svalov má pozitívny vplyv aj na vnútorné orgány uložené v panve. Základné cviky na zadok a opis ako ich realizovať.

Sťahovanie zadku

Sťahovanie zadku je najjednoduchší cvik na zadok. Ale nielen že je veľmi účinný, ale navyše aj nenáročný na čas a priestor. Môžete ho vykonávať kdekoľvek a kedykoľvek. Pokojne aj poležiačky pri čítaní knižky v posteli pred spaním. Časom nebudete cviky ani vnímať, účinok sa však napriek tomu dostaví.

Zadný výpad

Zadný výpad je veľmi účinným cvikom na oblasť sedacieho svalstva.

Postup cviku na zadok zadný výpad.

Postavte sa, mierne sa rozkročte a ruky nechajte voľne pozdĺž tela. S nádychom urobte pravou nohou veľký krok späť. Chodidlá oboch končatín pritom pritlačte k podlahe. S výdychom ľahko pritlačte pravé koleno k zemi, bez toho aby ste zároveň posúvali ľavé koleno dopredu. Vydržte v tejto pozícii dve až tri sekundy, potom nohy uvoľnite a pomaly sa vracajte do východiskovej polohy. Po hlbokom nádychu a výdychu zopakujte na druhou nohou.

Unožovanie

Unožovanie patrí medzi pohodlnejšie cviky na zadok, ktoré môžeme vykonávať napríklad aj pri televízii.

Postup cviku unožovania

Ľahnite si na bok a kolená pokrčíme do pravého uhla. Hornou nohou vykonávame tzv unoženie, čo je plynulý pohyb nôh až do kolmej polohy s podložkou a späť. Po prevedení séria cca 15 cvikov nohy vystriedame. Pohyb musí vychádzať z nohy, nie z kolenného kĺbu.

Drepy

Ďalší z radu účinných cvikov na zadok

Postup cviku

V základnej pozícii sme v drepe sa zatnutými dlaňami v päsť. Následne sa odrazia čo najväčšou silou a vyskočím. Cvik môžeme vykonávať aj bez výskoku, stačí keď budeme vykonávať drepy a zdvíhať sa späť. Výskoky vynecháme aj v prípade, ak máme problémy s kolenami. Do drepu odchádzame pomaly a máme zatiahnuté bruško.

Príčiny usádzania tuku v týchto oblastiach sú najfrekventovanejšie dve : nesprávne stravovanie a nedostatok pohybu. A vedeli ste, že správna strava tvorí viac ako 60 % úspechu? Ako funguje chudnutie so správnym jedálničkom pre Váše telo nájdete TU!

Speak Your Mind

*