Hroznová diéta

Potrebujete sa zmestiť do šiat, ktoré sú vám tesné? Nezúfajte, pustite sa do krátkej diéty, pri ktorej môžete zhodiť až dve kilá za dva dni. Potrebujete k tomu najmä hroznové víno a trochu dobrej vôle. Naozaj len trochu, pretože pri tejto diéte budete vlastne maškrtiť, a pritom ešte chudnúť. Hrozno zoženiete bez problémov v každú ročnú dobu. Keďže je čerstvé, je doslova nabité látkami, ktoré naštartujú vaše chudnutie. Výborné je, že hrozno vám dodá okamžitú energiu a zaženie chuť na sladkosti, ktoré obsahujú nevhodné tuky. Okrem diétnych výhod hroznové víno podporuje aj imunitu a pôsobí priaznivo na vašu krásu – spevňuje pokožku, pomáha udržať silné a zdravé vlasy a nechty. A ktoré víno si vybrať, či červené alebo biele? To je len a len na vás.

Červené hrozno obsahuje farbivo, ktoré podporuje krvný obeh, šťava z bieleho hrozna zase prospieva žalúdku, pečeni a obličkám. A čo jadierka? Mysleli ste si, že na diétu bude vhodnejšie víno tzv. hrozienkové, bez jadierok? Omyl. Jadierka dodávajú telu potrebnú vlákninu a podporujú tak trávenie. Máte dve možnosti, buď vyberiete na pár dní jedálniček hroznovej diéty, alebo môžete kombinovať hroznovej dni s dňami, kedy budete sa budete stravovať normálne, len si môžete zmenšiť porcie a ku každému jedlu si dopriať trochu hroznového vína.

TIP: Je na vás hroznové víno stále málo sladké? Jedzte hrozienka!

Jedálny lístok pri hroznovej diéte:

Raňajky: müsli alebo ušľahaný tvaroh s pokrájanými guličkami hroznového vína.

Olovrant: samotné čerstvé hrozno.

Obed: pripravte si sendvič, do ktorého namažete lučinou, pridáte trochu strúhaného tvrdého syra a guličky hrozna prekrojené na polovice. Zapíjajte koktailom z hroznovej šťavy, citrónovej šťavy a medu. Ako dezert si dajte samotné hroznové víno.

Večera: Pripravte si napríklad rybu alebo kuracie mäso podusené s hroznovým vínom. Alebo si dajte syr ak nemu pripite hroznovým vínom.

[ad#Google Adsense]

Speak Your Mind

*